Sport

Formacionet zyrtare: Villarreal – Barcelona

Autori: Gazeta inFokus 15:30 | 25 April 2021

Villarreali dhe Barcelona do të ballafaqohen sot, në kuadër të xhiros së 32-të në La Liga, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 16:15 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio de la Ceramica’.

‘Blaugranët’ hynë në këtë takim vetëm për fitore për ta vazhduar garën për titull me Athletico Madridin dhe Real Madridin, kurse Villarrelai kërkon tri pikë nga kjo sfidë për ta mbajtur gjallë shpresën për një kualifikim në Evropa Ligë sezonin tjetër.

Para kësaj sfide, Barcelona renditet e treta me 68 pikë, pesë me pak se Athletico Madridi që kryeson, por që ka një lojë më shumë të zhvilluar, kurse Villarreali pozicionohet i shtati me 49 pikë.

Tashmë gjithçka është gati për takimin e sotshëm dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe 11-shet startuese.

Më poshtë keni formacionet zyrtare të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

Të tjera