Sport

Formacionet zyrtare: Rusi – Danimarkë

Autori: Gazeta inFokus 20:10 | 21 June 2021

Rusia dhe Danimarka do të ballafaqohen sonte në ndeshjen e fundit të Grupit B, në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 21:00 dhe luhet në ‘Parken Stadium’ në Kopenhagë.

Rusët futen në këtë takim vetëm për fitore për ta siguruar plasmanin në fazën e eliminimit direkt.

Në anën tjetër, Danimarka medoemos duhet të triumfoj dhe të pret bilancet e kombëtareve tjera që përfundojnë në vendet e treta, pasi në të kundërtën mbeten në shtëpi.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy kombëtaret i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj ndeshje./Gazeta inFokus/

Të tjera