Sport

Formacionet zyrtare: Roma – Juventus

Autori: Gazeta inFokus 19:51 | 12 January 2020

Roma dhe Juventusi takohen në derbin e javës se 19-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në ‘Stadio Olimpico’ të Romës.

Para pak minutave janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët.

Më poshtë keni 11-shet zyrtare të këtij ballafaqimi.

Fotografia e AS Roma

Formacioni startues i Juventusit: Szczesny; Cuadrado, Demiral, Bonucci, Alex Sandro; Rabiot, Pjanic, Matuidi; Ramsey; Dybala, Ronaldo

Banka rezervë: Buffon, Pinsoglio, De Ligt, Rugani, De Sciglio, Danilo, Emre Can, Bernardeschi, Douglas Costa, Higuain, Pjaca./Gazeta inFokus.

Të tjera