Sport

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Celta Vigo

Autori: Gazeta inFokus 20:33 | 12 September 2021

Skuadra e Real Madridit pas 560 ditëve është rikthyer për tu luajtur në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’, i cili deri me tani ishte duke u rinovuar, shkruan Gazeta inFokus.

‘Los Blancos’ do të takohen sonte me Celta Vigon në kuadër të javës së katërt në elitën e futbollit spanjoll.

Ky duel nisë nga ora 21:00 dhe tashmë të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Me poshtë keni 11-shet startuese te këtij ballafaqimi.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Miguel; Vinicius, Casemiro, Modric, Valverde; Benzema, Hazard.

Celta Vigo: Dituro; Mallo, Murillo, Araujo, Galan; Tapia, Mendez, Suarez; Cervi, Aspas, Mina./Gazeta inFokus/

Të tjera