Sport

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Athletico Bilbao

Autori: Gazeta inFokus 20:36 | 14 January 2021

Real Madridi dhe Athletico Bilbao përballen sonte në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estadio La Rosaleda’ në Malaga.

Para pak minutave të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të kësaj sfide.

Fituesi i këtij duelit në finale do të takohet me Barcelonën, që mbrëmë e mposhti Real Sociedadin pas ekzekutimit të penalltive.

Më poshtë keni 11-shet startuese të ballafaqimit mes Realit dhe Bilbaos./Gazeta inFokus/

Të tjera