Sport

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Atheltico Madrid

Autori: Gazeta inFokus 18:11 | 12 January 2020

Real Madridi dhe Athletico Madridi takohen në finalen e madhe të Superkupës së Spanjës, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 19:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘King Abdullah Sports City’ në Jeddah të Arabisë Saudite.

Para pak minutave edhe Zinedine Zidane edhe Diego Simeone i kanë publikuar formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet zyrtare të kësaj përballje.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Ramos, Varane, Mendy; Kroos, Modric, Valverde, Casemiro, Isco, Jovic.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Gimenez, Lodi; Correa, Herrera, Thomas, Sual; Felix, Morata./Gazeta inFokus/

 

Të tjera