Sport

Formacionet zyrtare: Portugali – Irlandë, ky është vendimi për Ronaldon

Autori: Gazeta inFokus 19:59 | 01 September 2021

Portugalia dhe Irlanda takohen sonte në kuadër të Grupit A, duel ky i vlefshëm për xhiron e katërt në kualifikimet e Kampionatit Botëror ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

Ballafaqimi mes portugezëve dhe irlandezëve nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Estádio Algarve’.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Futbollisti me i ri i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo, padyshim që gjendet në formacionin bazë të kombëtare portugeze për këtë sfidë.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj ndeshje./Gazeta inFokus/

Të tjera