Sport

Formacionet zyrtare: Napoli – Cagliari, ky është vendimi për Amir Rrahmanin

Autori: Gazeta inFokus 14:17 | 02 May 2021

Napoli dhe Cagliari do të ballafaqohen sot në kuadër të xhiros së 34-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Ekipi i drejtuar nga Gennaro Gattuso kërkon me çdo kush fitore për ta ruajtur pozitën që dërgon në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Në anën tjetër mysafirët udhëtojnë për një rezultat pozitiv për ti ikur sa më shumë zonës që dërgon në Serie B.

Tashmë gjithçka është gati për këtë takim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani, gjendet në bankë rezervë për Napolin.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

Të tjera