Sport

Formacionet zyrtare: Milan – Roma

Autori: Gazeta inFokus 17:44 | 06 January 2022

Milani dhe Roma takohen sonte në kuadër të xhiros së 20-të në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super përballje nisë nga ora 18:30 dhe zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Para kësaj ndeshje ‘Rosonerët’ renditen në vendin e dytë me 42 pikë, kurse Roma pozicionohet e gjashta me 32 sosh.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj sfide, e cila pritet të jetë mjaftë interesante./Gazeta inFokus/

Të tjera