Sport

Formacionet zyrtare: Milan – Inter

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 21 February 2021

Milani dhe Interi përballen sot në derbin e javës së 23-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 15:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano.

‘Rosonerët’ hynë në këtë takim pas humbjes 2-0 nga Spezia, kurse ‘Zikaltërit’ futen në këtë duel pas fitores ndaj Lazios me shifrat 3-1.

Para kësaj përballje, Interi renditet i pari me 50 pikë, kurse Milano i dyti me një pikë me pak.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij derbi./Gazeta inFokus/

Të tjera