Sport

Formacionet zyrtare: Manchester United – Norwich

Autori: Gazeta inFokus 15:13 | 11 January 2020

Manchester Unitedi dhe Norvichi takohen në kuadër të xhiros së 22-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Pas humbjes nga Arsenali ‘Djajtë e Kuq’ kërkojnë fitore ndaj Brunleyt për ta mbajtur hapin në garën për top katërshe.

Përpara këtij takimi Unitedi renditet i gjashti me 31 pikë, ndërsa Norwichi i fundit me vetëm 14-të pikë të tubuara pas 21 ndeshjeve të zhvilluara.

Ndeshja nisë nga ora 16:00 dhe zhvillohet në ‘Old Trafford’ në Manchester.

Ndërkohë, para pak minutave janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët.

Më poshtë keni përbërjet zyrtare të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

Të tjera