Sport

Formacionet zyrtare: Llapi – Ballkani

Autori: Gazeta inFokus 12:46 | 21 November 2021

Llapi dhe Ballkani takohen sot në kuadër të xhiros së 14-të në elitën e futbollit kosovar, shkran Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 13:30 dhe zhvillohet në stadiumin e Merdarës në Podujevë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë sfidë dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij dueli.

Llapi: Avdyli, Peposhi, Prençi, Krasniqi, Idrizi, Shabani, Ramadani, Rivera, Maliqi, Selmani, Shillova.

Ballkani: Frashëri, Ar.Thaqi, Sinani, Hoxha, Jashanica, As.Thaqi, Kuç, Baftiu, Gripshi, Korenica, Solomon.

Para kësaj sfide, Ballkani renditet i treti me 24 pikë, kurse Llapi i gjashti me 18 sosh.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndryshim rezultati nga ky ballafaqim./Gazeta inFokus/

Të tjera