Sport

Formacionet zyrtare: Liverpool – Leicester, ky është vendimi për Xherdan Shaqirin

Autori: Gazeta inFokus 19:18 | 22 November 2020

Liverpooli është nikoqir i Leicesterit në duelin e vlefshëm për javën e 9-të në elitën e futbollit anglez, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 20:15 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Anfield’.

Para pak çasteve të dy skuadrat i kanë publikuar formacionet zyrtare të kësaj përballje mjaftë interesante.

Futbollisti më prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri,  nuk gjendet as në bankë rezervë për Liverpoolin.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

 

Të tjera