Sport

Formacionet zyrtare: Liverpool – Brighton

Autori: Gazeta inFokus 15:08 | 30 November 2019

Liverpooli është nikoqir i Brightonit në duelin e vlefshëm për xhiron e katërmbëdhjetë në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Takimi nisë nga ora 16:00 dhe zhvillohet në tempullin “Anfield Road” në Liverpool.

The Reds janë favorit absolut për ti arkëtuar tri pikë të radhës, ndërsa mysafirët do të provojnë ta nxjerrin së paku një pikë nga ky udhëtim i vështirë të lideri i Premielrigës që nuk din për humbje në 30 ndeshje radhazi në Ligë.

Jurgen Klopp për këtë takim nuk do të mund të llogarit në shërbimet e Matipit dhe Fabinhos i cili ka pësuar një lëndim në duelin e fundit ndaj Napolit në Ligën e Kampionëve dhe do të mungoj për rreth 8 javë.

Kosovari, Xherdan Shaqiri gjendet në bankë rezervë në këtë takim.

Më poshtë keni formacionet zyrtare të publikuar para pak çasteve nga të dy taborët./Gazeta inFokus/

Të tjera