Sport

Formacionet zyrtare: Lazio – Udinese, ky është vendimi për Vedat Muriqin

Autori: Gazeta inFokus 19:59 | 02 December 2021

Lazio dhe Udinese takohen sonte në kuadër të xhiros së 15-të në elitën e futbollit italian, shkruan Gazeta inFokus.

Ky takim nisë nga ora 20:45 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Stadio Olimpico’ në Romë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, si zakonisht gjendet në bankë rezervë edhe për këtë ndeshje.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje.

Lazio: Reina; Lazzari, Patric, Acerbi, Hysaj; Milinkovic-Savic, Cataldi, Luis Alberto; Felipe Anderson, Immobile, Pedro.

Udinese: Silvestri; Perez, Becao, Samir, Udogie; Molina, Walace, Jajalo, Deulofeu; Success, Beto./Gazeta inFokus/

Të tjera