Sport

Formacionet zyrtare: Kosova U21 – Andorra U21

Autori: Gazeta inFokus 18:02 | 13 October 2020

Kombëtarja e Kosovës U21 përballet me Andorrën U21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 19:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

Para pak minutave të dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare të këtij ballafaqimi.

Trajneri i Kosovës, Rafet Prekazi, ka bërë ndryshime të mëdha në formacion, pasi katër lojtarë ‘Dardan’ rezultuan pozitiv me ‘Covid-19’.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij takimi./Gazeta inFokus/

Të tjera