Sport

Formacionet zyrtare: Kosova – Jordania

Autori: Gazeta inFokus 17:04 | 10 November 2021

Kosova dhe Jordania do ta luajnë sonte një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta inFokus.

Ballafaqimi mes këtyre dy kombëtareve fillon nga ora 18:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë.

‘Dardanët’ në këtë ndeshje do t’i drejtoj trajneri i përkohshëm, Primoz Ghila, i cili po e zëvendëson Bernard Challandesin e shkarkuar muajin e kaluar.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet.

Më poshtë keni 11-shet startuese të të dy kombëtarëve.

Kosova: Muric, Kryeziu, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Fazliji, Shala, V. Berisha. Rashica, Muriqi, Alimi

Jordania: Abulaila, Al-Dumeiri, Nasib, Abuhasheesh, Haddad, Al Raëadbeh, Haikal, Marde, Abdullarman, Faisal, Olëan./Gazeta inFokus/

Të tjera