Sport

Formacionet zyrtare: Juventus – Malmo

Autori: Gazeta inFokus 17:38 | 08 December 2021

Juventusi dhe Malmo do të takohen sonte në kuadër të xhiros së fundit në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super ndeshje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Stadium’ në Torino.

Juventusi është kualifikuar në fazën e eliminimit direkt të garës më prestigjioze për klube në Evropë, kurse Malmo tashmë është eliminuar edhe nga mundësia për të kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Evropës.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera