Sport

Formacionet zyrtare: Francë – Wales

Autori: Gazeta inFokus 20:16 | 02 June 2021

Franca dhe Walesi do ta luajnë sonte një ndeshje miqësore në prag të fillimit të Kampionati Evropian, shkruan Gazeta inFokus.

Ky takim nisë nga ora 21:05 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Allianz Riviera’ në Nicë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy kombëtaret i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Për francezët nga minuta e parë luan Karim Benzema, i cili është kthyer në kombëtare pas gjashtë viteve.

Më poshtë keni formacionet startuese të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

 

Të tjera