Sport

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Juventus

Autori: Gazeta inFokus 14:16 | 25 April 2021

Fiorentina dhe Juventusi takohen sot në kuadër të xhiros së 33-të në Serie A, shkruan Gazeta inFokus.

Ndeshja nisë nga ora 15:00 dhe zhvillohet në stadiumi ‘Stadio Artemio Franchi’ në Florence.

‘Zonja e Vjetër’ futet në këtë duel vetëm për fitore, për ta përforcuar një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve sezonin tjetër.

Kurse edhe vendasit hynë në këtë sfidë për pikë të plota për ti ikur sa më shumë zonës që dërgon në Serie B.

Para kësaj përballje, Juventusi renditet i katërti me 64 pikë, kurse Fiorentina renditet e 14-ta me 33 sosh.

Tashmë gjithçka është gati për takimin e sotshëm dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe 11-shet startuese.

Më poshtë keni formacionet zyrtare të këtij ballafaqimi./Gazeta inFokus/

 

Të tjera