Sport

Formacionet zyrtare: Finlandë – Belgjikë

Autori: Gazeta inFokus 20:01 | 21 June 2021

Finlanda dhe Belgjika do të ballafaqohen sonte në ndeshjen e fundit të Grupit B, në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 21:00 dhe luhet në stadiumin ‘Gazprom Arena’.

Belgët tashmë e kanë siguruar kalimin në fazën e eliminimit direkt, por futen në këtë takim për fitore për të përfunduar të parët në grup.

Në anën tjetër, Finlanda medoemos duhet të nxjerrë rezultat pozitiv, pasi në të kundërtën mund të mbetet jashtë Evropianit.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy kombëtaret i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj ndeshje./Gazeta inFokus/

Të tjera