Sport

Formacionet zyrtare: Drenica – Ballkani

Autori: Gazeta inFokus 14:42 | 02 May 2021

Lideri i Superligës, Ballkani është mysafir i Drenicës, në duelin e vlefshëm për xhiron e 32-të, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo sfidë nisë nga ora 15:00 dhe zhvillohet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

“Kuqezinjtë” futen në këtë takim për fitore për ti shpëtuar rendjes në Ligën e Parë, kurse “portokallinjtë” hynë në këtë ndeshje për tri pikë për ta vazhduar garën për titull kampion.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje.

Drenica: Ymeri, Frashëri, Gjoni, Bejta, Dumani, Jashari, Dervishaj, Denisson, Rogova, Uka, Zabërgja.

Ballkani: Luljanovic, Thaqi, Prekazi, Berisha, Jashanica, Potoku, Kuç, Baftiu, Korenica, Gripshi, Daku.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndryshim rezultati nga ky takim./Gazeta inFokus/

Të tjera