Sport

Formacionet zyrtare: Chelsea – Brunley

Autori: Gazeta inFokus 15:06 | 11 January 2020

Chelsea është nikoqir i Brunleyt në duelin e vlefshëm për javën e 22-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Blutë nga Londra nuk dinë për fitore në 2 takimet e fundit në shtëpi, duke pësuar dy humbje.

Të drejtuarit e Franck Lampardit do të kërkojnë triumf më çdo kusht, për të rikthyer besimin e tifozëve londinez.

Përpara këtij takimi Chelsea renditet i katërti me 36 pikë, kurse Brunley i 15-ti me 24 pikë.

Ndeshja nisë nga ora 16:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Stamford Bridge’ të Londrës.

Para pak minutave janë publikuar edhe formacionet zyrtare nga të dy trajnerët për këtë përballje.

Më poshtë keni 11-shet zyrtare të këtij ballafaqimit.

Të tjera