Sport

Formacionet zyrtare: Çeki – Angli

Autori: Gazeta inFokus 19:58 | 22 June 2021

Çekia dhe Anglia takohen sonte në duelin e fundit të Grupit D, në kuadër të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta inFokus.

Ky duel nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në ‘Wembley Stadium’ në Londër.

Të dy këto kombëtare janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt, por sonte do të ‘luftojnë’ për vendin e parë në grup.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera