Sport

Formacionet zyrtare: Barcelona – Real Madrid

Autori: Gazeta inFokus 15:05 | 24 October 2021

Barcelona dhe Real Madridi takohen sot në kuadër të xhiros së në elitën e futbollit spanjoll, shkruan Gazeta inFokus.

Super ndeshje ndërmjet ‘blaugranëve’ dhe ‘Los Blancos’ fillon nga ora 16:15 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’ në Barcelonë.

Ky do të jetë ‘El Clasico’ i parë pa Cristiano Ronaldon e Lionel Meesin në 10 vitet e fundit.

Tashmë gjithçka është gati për këtë përballje dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij ballafaqimi, i cili pritet të jetë mjaftë interesant.

Barcelona: Ter Stegen; Mingueza, Pique, Garcia, Alba; Busquets, Gavi, Frenkie de Jong; Ansu Fati, Memphis, Dest.

Real Madrid: Courtois; Vazquez, Militao, Alaba, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius, Benzema, Rodrygo./Gazeta inFokus/

Të tjera