Sport

Formacionet zyrtare: Barcelona – Benfica

Autori: Gazeta inFokus 20:16 | 23 November 2021

Barcelona dhe Benfica takohen sonte në kuadër të xhiros së pestë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo super ndeshje nisë nga ora 21:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’ në Barcelonë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy trajnerët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Kjo do të jetë hera e para që Xavi si trajner do ta drejtoj Barcelonën në garën më prestigjioze për klube në Evropë.

Më poshtë keni 11-shet startuese të kësaj përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera