Sport

Formacionet zyrtare: Arbëria – Llapi

Autori: Gazeta inFokus 14:44 | 16 May 2021

Fituesi i Kupës së Kosovës, Llapi është mysafir i Arbërisë në duelin e vlefshëm për xhiron e 35-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 15:00 dhe zhvillohet në stadiumin ‘Zahir Pajaziti’ në Podujevë.

Të dy skuadra futen në këtë ndeshje për tri pikë për ti iku zonës që dërgon në Ligën e Parë.

Tashmë gjithçka është gati për këtë ballafaqim dhe të dy taborët i kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Më poshtë keni 11-shet startuese të këtij dueli, i cili pritet të jetë mjaftë interesant.

Arbëria: Miftari , Zabërgja, Bahtiri, Hyseni, Seferi, Cesar Santos, Avdulli, Lika, Kryeziu, Ibrahimi, Pira.

Llapi: Ajeti; Idrizi, Bujari, Prençi, Veliu, Hyseni, Krasniqi, Zeqiri, Selmani, Shabani, Peposhi, Hoti.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo ndryshim rezultati nga ky ballafaqim./Gazeta inFokus/

Të tjera