Sport

Formacionet e mundshme: Barcelona – Real Madrid

Autori: Gazeta inFokus 16:41 | 12 January 2022

Barcelona dhe Real Madridi takohen sonte në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës, shkruan Gazeta inFokus.

Kjo përballje nisë nga ora 20:00 dhe katalunasit do të drejtohet për herë të parë në një ‘El Clasico’ nga trajnerit Xavi Hernandez.

Më poshtë keni formacionet e mundshme të të dy skuadrave.

Barcelona: Ter Stegen; Dani Alves, Piqué, Lengles, Jordi Alba; Busquets, De Jong, Gavi; Dembélé, Memphis y Luuk De Jong.

Real Madrid: Courtois; Lucas Vázquez, Militao, Alaba, Mendy; Casemiro, Kroos, Modric; Asensio, Benzema y Vini JR./Gazeta inFokus/

 

Të tjera