Sport

Forma e Suedisë dhe Kosovës në 5 ndeshjet e fundit

Autori: Gazeta inFokus 13:33 | 12 January 2020

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Suedisë do të zhvillojë sot një ndeshje miqësore, shkruan Gazeta inFokus.

Ky takim miqësor nisë nga ora 15:45 dhe zhvillohet në Doha të Katarit.

Në 5 takimet e fundit Kombëtarja e Kosovës numëron vetëm 2 fitore, ndërsa ka pësuar disfatë në 3 ndeshje.

Kurse, Suedia në 5 dueket e fundit ka rritur 4 fitore dhe një barazim.

Suedezët janë më në formë në ndeshjet e fundit dhe njihen si një Kombëtarë mjaftë e fortë.

Dardanët do ti matin sot forcat me suedezët për të parë formën në të cilin janë futbollistët e Kosovës, e sidomos ata që luajnë në elitën e futbollit kosovar./Gazeta inFokus/

 

Të tjera