Sport

Florian Marku u ngjit në ring me këngën e Noizyt

Autori: Gazeta inFokus 19:44 | 25 September 2021

Bokseri shqiptar, Florian Marku i njohur si “Albanian King” do të përballet pas pak meukrainasin, Maxim Prodan në stadiumin ‘Tottenham Hotspur’ në Londër për titullin ndërkombëtar IBF në peshën e mesme.Ai tashmë është ngjitur në ring me një këngë fantastike të kënduar nga këngëtari shqiptar, Noizy, shkruan GazetaBlic.

Pritet të jetë një meç fantastik, atje ku boksieri shqiptar kërkon vetëm fitoren e madhe. Gjithçka është gati dhe ndeshja do të fillojë pas pak.

GazetaBlic Sport do të ju mbajë vazhdimisht të raportuar për rrjedhën e këtij meçi.

Të tjera