Sport

Florent Muslija ‘bombardon’ portën e Sandhausenit

Autori: Gazeta inFokus 14:50 | 25 April 2021

Sandhauseni dhe Hannoveri po luajnë momentalisht në kuadër të xhiros së 31-të në Bundesligën 2 të Gjermanisë, shkruan Gazeta inFokus.

Pjesa e parë e këtij takimi është mbyllur me rezultat të barabartë 1-1, ku golin për Hannoverin e ka realizuar sulmuesi i kombëtares së Kosovës, Florent Muslija.

Muslija ka shënuar në minutën e 42’ një eurogol nga gjuajtja e lirë.

Më poshtë keni supergolin e realizuar nga futbollisti kosovar./Gazeta inFokus/

Të tjera