Lajme

Flet Agim Veliu, tregon nëse LDK e ka caktuar kandidatin për kryeministër

Autori: Gazeta inFokus 22:07 | 15 May 2017

Agim Veliu, nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka demantuar ministren në detyre, Hykmete Bajrami se LDK ka vendos për kandidatin për kryeministër.

Veliu ka thënë se kjo parti është në fazën e diskutimeve dhe deri më tani nuk është vendos për të nominuarin për kryeministër.

“Ministrja Bajrami nuk është anëtare e Kryesisë dhe ajo nuk ka informacione. Ende nuk është vendos për kandidatin. Kandidati ynë për kryeministër do të zbulohet në momentin e duhur”, ka thënë Veliu për ‘Indeksonline’.

Duke folur për koalicionet e mundshme parazgjedhor, zyrtari i lartë i LDK-së, ka thënë se po bisedojnë më disa subjekte politike, por tani për tani, ai thotë se nuk ka diçka konkrete.

E, ministrja Bajrami tha sot për mediet se LDK tanimë ka marr vendim për kandidatin për kryeministër, por vendimi tha se do të publikohet më vonë.

Etiketa:
Barazo faturën në Meridian Express dhe dhuro për fëmijët SOS Fshatrave

Të tjera