Lajme

Fitore Pacolli nga Kroacia: Investimet në gaz nuk i konvenojnë Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 15:38 | 28 April 2022

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli, po qëndron për një vizitë zyrtare në Kroaci, bashkë me disa deputetë edhe nga Shqipëria.

Atje kanë takuar këshilltarin special të presidentit të Kroacisë për Energji dhe Klimë me të cilin kanë diskutuar për trasnzicionin nga qymyri në burime të ripërtritshme të energjisë.

Pacolli thotë se një gjë e tillë përputhet edhe me atë që e ka deklaruar ajo në Kuvend, se investimet në gaz nuk i konvenojnë Kosovës

Të tjera