Lajme

Finalizohet programi qeverisës LVV- LDK

Autori: Gazeta inFokus 15:24 | 29 November 2019

Pas shumë takimeve të  grupeve të Lëvizëses Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratik të Kosovës është arritur të finalizohet programi qeverisë i këtij koalicioni.

Ky finalizim është arriture të bëhet gjatë ditës së premte, pas takimit që patën grupet punese të këtyre partive, shkruan Gazeta inFokus.

Albulena Haxhiu  dhe Lutfi Haziri kanë mbajtur konference për media ku kanë treguar që kanë arritur një pajtim për programin qeverisës.

“Ne kemi arritur për programin qeverisë një pajtimi 100 për qind të plotë .Ne do të bëjmë të publik draftin e programit qeverise  përmes mediave të cilin qytetaret mund të shohin”, ka thënë Haxhiu

Ndërsa, Lutfi Haziri, nga LDK ka thënë se ndarja e përgjegjësive dhe struktura e qeverisë është hapi që do të bëjë krerët e partive.
Ndërsa  nënshkrimi i kësaj marrëveshje  pritet të  nënshkruhet para të hënës./Gazeta inFokus/

 

Të tjera