Lajme

Filmi kosovar “Vera dreams of the sea” fiton çmimin kryesor në Japoni

Autori: Gazeta inFokus 13:02 | 08 November 2021

Filmi kosovar “Vera dreams of the sea”, me skenar të Doruntina Bashës, regji të Kaltrina Krasniqit dhe me producent Shkumbin Istrefin, ka fituar çmimin kryesor në festivalin ndërkombëtar të filmit në Tokio.

Këtë fitore, Ministria e Kulturës e ka cilësuar si sukses të jashtëzakonshëm.

“Vera dreams of the sea” fiton çmimin kryesor në Tokyo International Film Festival. Edhe një sukses i jashtëzakonshëm. Shumë urime gjithë ekipit, dhe suksese të mëtutjeshme”, thuhet në postimin e kësaj ministrie./Gazeta Infokus/

Të tjera