Sport

Fillon super meçin mes Haxhi Krasniqit dhe Dominic Bosel

Autori: Gazeta inFokus 00:04 | 10 October 2021

Ka filluar meçi i shumë pritur ndërmjet Haxhi Krasniqit dhe Dominic Bosel, shkruan Gazeta inFokus.

Boksieri kosovar dhe ai gjerman po ‘luftojnë’ për titullin e kampionit të botës në peshat gjysmë të rënda.

Kjo përballje po zhvillohet në palestrën “Getec Arena” në Magdeburg të Gjermanisë, ku të pranishëm janë rreth 5 mijë shikues, ku 70% prej tyre janë shqiptarë.

Gazeta inFokus do t’ju mbajë të informuar në kohë reale për çdo risi nga ky meç, i cili pritet të jetë mjaftë interesant./Gazeta inFokus/

Të tjera