Lajme

Fillon riparimi i dëmeve në Kuvendin e Maqedonisë

Autori: Gazeta inFokus 11:35 | 02 May 2017

Në kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot ka filluar riparimi i dëmeve të shkaktuara nga protestuesit e dhunshëm, të cilët të enjten u futën në hapësirat e Kuvendit duke dhunuar fizikisht deputetët e shumicës parlamentare por njëkohësisht duke demoluar edhe zyrat e këtij institucioni.

Në hapësirat e Kuvendit gjithashtu janë vërejtur edhe deputetët e VMRO-së, por dhe kryetari i ri Talat Xhaferi.

Marsi sjellë Magjinë në ETC

Të tjera