Lajme

Fillon protesta e thirrur nga PSD kundër shtrenjtimit të rrymës

Autori: Gazeta inFokus 14:02 | 29 January 2022

Ka filluar protesta e thirrur nga Partia Socialdemokrate kundër propozimit të Zyrës së Rregullatorit për Energji për shtrenjtimin e çmimit të energjisë e elektrike në Kosovë, shkruan Gazeta Infokus.

Kjo protestë është paralajmëruar që të filloj nga ora 14:00 dhe të mbahet në sheshin “Zahir Pajazit”.

Në duart e protestueseve shihen pankarta me mbishkrimet: “Me popull edhe me rrymë nuk luhet, se djegësh”, “Krejt dhe padrejtë”.

Në një konferencë për medie, në sheshin “Zahir Pajaziti”, të mbajtur të premten, kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj tha se protesta e të shtunës(sot) do të jetë paqësore, por tha se do të ketë aksione simbolike para objektit të qeverisë./Gazeta Infokus/

Të tjera