Sport

Fillon pjesa e dytë e ndeshjes, Drita -Feyenoord

Autori: Gazeta inFokus 22:02 | 22 July 2021

Ka filluar pjesa e dytë e ndeshjes mes Dritës dhe Feyenoordit që po luhet në kuadër të rrethit të dytë në Conference League, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, 45 minuat e parë u mbyllen me rezultat të barabartë 0-0.

Pjesa e dytë pritet të sjellë lojë më dinamike dhe ndoshta edhe gola.

Gjilanasit gjatë 45 minutave të parë janë mbrojtur mjaftë mirë, kurse ekipi holandez përveç iniciativës së lojës dhe disa gjysmë rasteve nuk rrezikoi asnjë herë seriozisht portën e Faton Malokut./Gazeta inFokus/

Të tjera