Lajme

Fillojnë stërvitjen ushtarake 196 rekturë të FSK-së

Autori: Gazeta inFokus 14:15 | 27 August 2021

196 rekrutët kanë filluar fazën e trajnimit ushtarak bazë në komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes në Ferizaj, shkruan Gazeta Infokus.

Këta rekrutë do të jenë pjesë e trajnimeve dhe stërvitjeve për 9 javë, për t’u familjarizuar me rregullat dhe detyrat e ushtarit, para se ata të dhënë betimin për të qenë pjesë e FSK-së./Gazeta Infokus/

Të tjera