Lajme

Fillojnë reshjet e borës në këtë qytet të Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 22:31 | 13 October 2021

Kanë filluar reshjet e bores në Restelicë të Dragashit, gjatë orëve të mbrëmjes së sotme, shkruan Gazeta Sinjali.

Gjatë ditës së enjte parashikohet të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiut, të cilat në disa zona pritet të përzihen apo shëndrrohen në ato të borës.

Meteo Kosova ka parashikuar se nesër në ultësira të caktuara të Kosovës pritet që të bie borë, teksa është paralajmëruar se në viset malore, trashësia e borës mund të arrijë mbi 20 centimetra.

Temperaturat do të sillen në mes të 2 dhe 8 gradë celsius.

Të tjera