Lajme

Fillimi i fushatës zgjedhore, LDK-së i shkon në zyre monitoruesi i zgjedhjeve nga BE

Autori: Gazeta inFokus 16:14 | 16 September 2021

Zëvendësshefi i Misionit Vëzhgues të BE-së, Konrad Olszewski, ka takuar gjatë ditës së mërkurë zv/shefin e shtabit zgjedhor të LDK-së, Arben Gashin.

Kështu ka njoftuar LDK përmes një njoftimi për media, shkruan Gazeta Infokus.

“Zv/shefi i Shtabit Zgjedhor të LDK-së, z. Arben Gashi, priti sot në takim zëvendësshefin e Misionit Vëzhgues të BE-së, z. Konrad Olszeëski me bashkëpunëtorë, përkatësisht monitoruesit e procesit të zgjedhjeve lokale, ku diskutoi për zgjedhjet e 17 tetorit.Me këtë rast, z. Gashi i njoftoi të pranishmit se LDK-ja ka bërë të gjitha përgatitjet e duhura për zgjedhjet e 17 tetorit, konform gjendjes pandemike”, kanë thënë nga LDK-ja.

Gjatë takimi Gashi theksoi LDK-ja është ajo që ka propozuar shkurtim të fushatës dhe ka vendosur që nga fushata konvencionale të kalojë në atë dixhitale.
Ai në fund të takimit shtoi se të gjitha aktivitetet e LDK-së do të jenë në përputhshmëri me rekomandimet e ekspertëve shëndetësor./Gazeta Infokus/

Të tjera