Sport

FIFA paralajmëron kombëtaret tjera me supergolin dhe goditjen e fuqishme të Xherdan Shaqirit

Autori: Gazeta inFokus 16:06 | 26 April 2021

FIFA ka kujtuar një eurogol të shënuar nga futbollisti i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, shkruan Gazeta inFokus.

Shaqiri kishte realizuar një supergol me kombëtaren e Zvicrës, në takimin që zviceranët e fituan me rezultat 3-0 ndaj Hondurasit me te tre golat e shënuara nga futbollisti me prejardhje shqiptare.

Golin e Shaqirit FIFA e ka kujtuar në prag të fillimit të Kampionatit Evropian që nisë në qershor, duke i paralajmëruar kështu kombëtarët tjera për goditjet e Shaqës.

“Kubi i fuqishëm me rrufe. Shaqiri ka goditur në pikë”, ka shkruar shtëpia e futbollit botëror në përshkrimin e videos.

Më poshtë golin supergolin e realizuar nga Xherdan Shaqiri./Gazeta inFokus/

Të tjera