Sport

FFK dhe Agim Ademi ndihmojnë financiarisht portierin e Trepçës’89, Arben Beqirin

Autori: Gazeta inFokus 21:11 | 14 January 2020

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës gjatë ditës së sotme me anë të një komunikate ka njoftuar se do të dal në ndihmë portierit të Trepçës 89, Arben Beqiri.

Beqiri është diaknostifikuar me tumor në lukth.

E në ndihmë portierit të njohur kosovar tashmë i ka dalë edhe Federata e Futbollit e Kosovës si dhe i pari i tyre, Agim Ademi.

“Donacionet në ndihmë për futbollistin tonë Arben Beqiri tashmë kanë filluar.

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi e ka konfirmuar mbështetjen me mjete financiare në kuadër të FFK-së por edhe në mënyrë personale”, shkruhet në njoftimin e fundit nga SHMDFK.

Të tjera