Rozë

Festivali “I këndojmë lirisë” përmes fotografive

Autori: Gazeta inFokus 16:00 | 11 June 2019

Në Klinë është mbajtur Festivali treditor Folklorik Mbarëkombëtar “I këndojmë Lirisë”.

Fotografi Bujar Gashi ka realizuar një set të fotografive në këtë Festival, shkruan Gazeta inFokus

Fotot janë realizuar në natën finale të Festivalit Folklorik ” I këndojmë Lirisë” , kushtuar Komandantit legjendarë Mujë Krasniqi.

Fotografi i njohur Gashi ka marrur disa çmime ndërkombëtare dhe njihet për promovimin e bukurive të Kosovës.

Ndryshe, fotografi Gashi me artin e tij i jep hapësirë vlerave artistike e kombëtare duke qenë i rritur në një familje patriotike./GAZETAINFOKUS/

Të tjera