Lajme

Ferizajasit i del e vjedhur vetura që bleu nga një shtetas i Suedisë

Autori: Gazeta inFokus 09:22 | 11 January 2022

Një person nga Ferizaj ka lajmëruar në polici se ka blerë një veturë nga një shtetas i Suedisë, shkruan Gazeta Infokus.

Sipas policisë, pas verifikimit të automjetit është vërtetuar se vetura e shitur po kërkohet në nivel ndërkombëtar nga autoritetet e Suedisë si veturë e vjedhur.

“Vetura është konfiskuar dhe i dyshuari është në kërkim”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës./Gazeta Infokus/

Të tjera