Lajme

Ferat Shala: Hetem Sopi njëri prej aktivistëve më aktivë të PDK-së

Autori: Gazeta inFokus 18:54 | 24 January 2021

Kandidati për deputet i PDK-së Ferat Shala gjatë viteve të studimeve në Mitrovicë ka njohur shumë studentë nga Theranda, në mesin e tyre edhe Hetem Sopin, inxhinier i teknologjisë.

Hetemi veçohej sidomos me batuat e tij gazmore, por edhe për angazhimin e tij atdhetar nëpër organizimet që i bënim në organizatat ilegale.

Gjatë kohës së luftës ai rreshtua në njësitet e zonës së Therandës, ku dhe u plagos, por ai nuk u dha për asnjë moment. Sot ai është njëri prej aktivistëve më aktivë të Partisë Demokratike të Kosovës.

Gjatë viteve të studimeve në Mitrovicë kam njohur shumë studentë nga Theranda, në mesin e tyre edhe Hetem Sopin,…

Posted by Ferat Shala on Sunday, January 24, 2021

Të tjera