Lajme

“Fëmija shkoi e u përplas te makina”, Deliu: Çfarë deklarate është kjo ministre?

Autori: Gazeta inFokus 07:45 | 11 April 2022

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka kritikuar Ministren e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, e cila ka deklaruar se një fëmijë është përplasur në veturën e saj, pas aksidentit të shkaktuar në Dragodan të Prishtinës.

Deputetja Deliu-Kodra, i ka uruar shërim të shpejtë fëmijës, për të cilin raportohet se është dërguar për trajtim në QKUK, teksa i ka bërë thirrje ministres që të ketë kujdes me deklarimet e saj.

Reagimi i plotë i deputetes:

-Advertisement-

Rozeta Hajdari shkeli me veturë një fëmijë dje në Prishtinë. Heshti tërë ditën, kurse në mbrëmje dha një arsyetim irritues. Tha se “fëmija u përplas me veturën e saj”. Por, raporti i policisë tregon se Ministrja kishte tejkaluar shpejtësinë në momentin e aksidentit.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKT Kosova vazhdon përkushtimin ndaj gjithëpërfshirjes duke dhuruar një furgon për të mbështetur fëmijët me nevoja të veçanta

Të tjera