Lajme

Fëmija e plagos aksidentalisht babanë në Gjilan

Autori: Gazeta inFokus 11:01 | 27 November 2021

Policia e Kosovës ka njoftuar për një plagosje aksidentale në Gjilan.

Sipas policisë, një fëmijë nga pakujdesia e ka shkrepur armën e llojit pushkë ajrore dhe e ka qëlluar babanë e tij.

Sipas policisë, arma ishte pa leje.

Rasti me vendim të prokurorit vazhdon në procedurë të rregullt.

“Fsh. Livoq i Ultë, Gjilan 26.11.2021-15:00. I dyshuari mashkull kosovar ka pranuar trajtim mjekësor pasi që i njëjti derisa ka qenë duke e pastruar armën (pushkë ajrore, nuk posedon leje), nga pakujdesia dyshohet se fëmija i tij e ka shkrepur armën dhe ka qëlluar atë. Arma i është sekuestruar ndërsa me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftimin e policië.

Të tjera