Lajme

Femerët “bllokojnë” Ministrinë e Bujqësisë me 200 traktorë

Autori: Gazeta inFokus 11:29 | 23 September 2021

Fermerët dhe bujqit e Kosovës janë mbledhur para Ministrisë së Bujqësisë në Prishtinë për të protestuar.

E gjithë kjo ka ardhur si pasojë e kritereve për subvencione që janë vendosur nga kjo ministri.

Në orët e para të mëngjesit, qindra traktorë janë parkuar para Ministrisë së Bujqësisë në shenjë revolte.

-Advertisement-

Bujqit kanë njoftuar se me rreth 200 mjete bujqësore janë të pranishëm në këtë protestë.

Në vendngjarje kanë dalë edhe Policia e Kosovës.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
MYZHDE për krejt!

Të tjera